Artan Konut Fiyatları Yatırımcıları Alternatiflere Yönlendiriyor

 

Son yıllarda konut fiyatlarındaki artış, yatırımcıların alternatiflere yönelmesine sebep oldu. Bu alternatifler arasında arsa, tarla, ofis ve dükkânlar yer alıyor. Ekim ayında konut dışı gayrimenkul satışları rekor kırarak, konut satışlarını geride bıraktı. Geçen ay 153 bin 587 adet konut dışı gayrimenkul satılırken, konut satışı 102 bin 606'da kaldı. Bu rakamların pandemi ile birlikte yükselmesi, Eskişehir'deki Rolbers Gayrimenkul ve Yatırım firmasının konut dışı gayrimenkul satışlarında rekor kırmasına sebep oldu.

 

Artan konut fiyatları, yatırımcıların alternatif gayrimenkullere yönelmesinde etkili bir faktör oldu. Konut fiyatlarının yüksek olması, arsa, tarla, ofis ve dükkânların cazip hale gelmesine sebep oldu. Özellikle pandemi döneminde insanlar evlerinde daha fazla zaman geçirirken, ev ihtiyacından daha fazla çalışma ve depolama alanı ihtiyacı doğdu. Bu durum da ofis ve dükkân gayrimenkullerinin talep görmesine sebep oldu.

 

Eskişehir'deki Rolbers Gayrimenkul ve Yatırım firması, konut dışı gayrimenkul satışlarında rekor kırdı. Bu başarılarının altında, gayrimenkul sektöründe uzun yıllardır edindikleri tecrübe ve müşterilerine sundukları kaliteli hizmet yatıyor. Konut dışı gayrimenkuller için sundukları alternatifler ve uygun fiyat politikaları, yatırımcıların ilgisini çekiyor.

 

Ayrıca artan konut fiyatları yatırımcıları alternatiflere yönlendiriyor. Bu alternatifler arasında arsa, tarla, ofis ve dükkânlar yer alıyor. Pandemi ile birlikte bu alternatif gayrimenkullerin talebi artarken, konut dışı gayrimenkul satışları rekor kırıyor. Eskişehir'deki Rolbers Gayrimenkul ve Yatırım firması da bu alanda başarılı çalışmaları ile öne çıkıyor.

20.06.2023
Haberi paylaş :